Newsletter:
Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.
A A A

Oferta inwestycyjna


  

Gmina Morawica jest jednym z najbardziej aktywnych uczestników wielkich przemian ekonomicznych w Polsce. W rezultacie dynamicznych zmian stała się jedną z najlepiej rozwiniętych gmin w naszym kraju. Z przyjemnością pragniemy przedstawić Państwu ofertę inwestycyjną naszej gminy.

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz zdjęć lotniczych gruntów inwestycyjnych. 

 

  

 

Grunt inwestycyjny - Bilcza (20ha)

 

Grunt o powierzchni 20 ha ma uregulowany status prawny i stanowi własność komunalną gminy Morawica oraz Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Bilczy. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod zabudowę przemysłową, tj. usługi z dopuszczeniem obiektów mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Teren ten stanowi, łącznie z gruntem przyległym od strony wschodniej, wspólny obszar gruntów pod przyszłe inwestycje i może być podzielony na działki budowlane o wielkości odpowiadającej wnioskom inwestorów. Grunt jest wyposażony w ogólnogminne systemy sieci istniejącej infrastruktury technicznej, tj. sieć wodociągowa, kanalizacyjna, energetyczna i telekomunikacji. W najbliższym czasie planowana jest budowa gazociągu średniego ciśnienia. Teren, o którym mowa położony jest przy głównej trasie komunikacji krajowej relacji Kielce - Tarnów - Rzeszów. Charakteryzuje się dobrym połączeniem z "Białym Zagłębiem" (Sitkówka Nowiny) i Centralnym Okręgiem Przemysłowym Skarżysko - Starachowice - Ostrowiec, posiada także dogodne połączenia kolejowe: Kielce - Busko Zdrój - Staszów (bocznica kolejowa w Dębskiej Woli w odległości 10 km), Warszawa - Katowice - Kraków oraz samochodowe: droga krajowa E7 Gdańsk - Warszawa - Kraków - Chyżne, nr 74 Łódź - Kielce - Lublin. Ponadto w odległości 120 km znajduje się port lotniczy Kraków Balice, bliżej zaś lotnisko w Masłowie (20 km). Planowane międzynarodowe Lotnisko Kielce w miejscowości Obice w odległości 15 km. W odległości 5 km, w miejscowości Dyminy znajduje się skład celny. Przedmiotowy grunt leży przy trasie Kielce - Busko Zdrój, dla której opracowywana jest koncepcja budowy obwodnicy od terenów miasta Kielce do Morawicy, tj. 4-pasmowej drogi szybkiego ruchu. Dodatkową zachętą do nabycia oferowanego terenu jest zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres 3 lub 5 lat - uchwała Rady Gminy w Morawicy z dnia 9 grudnia 2005 r. Istnieje możliwość włączenia gruntu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".

 

 

Tereny inwestycyjne w Bilczy

 

 

Grunt inwestycyjny - Dębska Wola (53ha).

 

Grunt o całkowitej powierzchni 53 ha ma uregulowany status prawny i stanowi własność komunalną gminy. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod przemysł nieuciążliwy. Teren ten może być podzielony na działki budowlane o wielkości odpowiadającej wnioskom inwestorów. Grunt jest wyposażony w ogólnogminne systemy sieci istniejącej infrastruktury technicznej, tj. sieć wodociągowa, energetyczna i tele-komunikacji. W roku przyszłym wybudowana zostanie sieć kanalizacyjna a w następnej kolejności sieć gazociągowa. Teren, o którym mowa położony jest przy trasie komunikacji wojewódzkiej relacji Kielce - Pińczów - Kazimierza Wielka. Charakteryzuje się dobrym połączeniem z "Białym Zagłębiem" (Sitkówka-Nowiny) i Centralnym Okręgiem Przemysłowym Skarżysko - Starachowice - Ostrowiec, posiada także dogodne połączenia kolejowe: Kielce - Busko Zdrój - Staszów (bocznica kolejowa w Dębskiej Woli w odległości 5 km), Warszawa - Katowice - Kraków oraz samochodowe: trasa E7 Warszawa - Kraków, nr 74 Łódź - Kielce - Lublin. Ponadto w odległości 120 km znajduje się port lotniczy Kraków-Balice, bliżej zaś lotnisko w Masłowie (25 km). Planowane międzynarodowe Lotnisko Kielce w miejscowości Obice w odległości 5 km. W odległości 10 km, w miejscowości Dyminy znajduje się skład celny. Dodatkową zachętą do nabycia oferowanego terenu jest zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres 3 lub 5 lat - uchwała Rady Gminy w Morawicy z dnia 9 grudnia 2005 r.

 

 

 

 

 

 

 

Folder promocyjny gruntu inwestycyjnego w Bilczy i Dębskiej Woli

 


 

Grunty inwestycyjne - Wola Morawicka (5ha), (3,8ha).

 

Grunty o powierzchni 5 ha oraz 3,8 ha położone w miejscowości Wola Morawicka mają uregulowany status prawny i stanowią własność komunalną gminy. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod usługi komercyjne. Tereny te mogą być podzielone na działki budowlane o wielkości odpowiadającej wnioskom inwestorów. Grunt o powierzchni 5 ha należy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" S.A. W pobliżu proponowanych terenów istnieją ogólnogminne systemy infrastruktury technicznej, tj. sieć wodociągowa, energetyczna i kanalizacyjna. Teren, o którym mowa położony jest przy drodze krajowej nr 73 relacji Kielce Busko Zdrój Tarnów. Charakteryzuje się dobrym połączeniem z "Białym Zagłębiem" (Sitkówka-Nowiny) i Centralnym Okręgiem Przemysłowym Skarżysko Starachowice Ostrowiec, posiada także dogodne połączenia drogowe: trasa szybkiego ruchu S7 (E77) Warszawa Kraków (w odległości 15km) oraz droga krajowa nr 74 Łódź - Kielce Lublin (w odległości 20km). W odległości 5 km znajduje się linia kolejowa relacji: Kielce Busko Zdrój Staszów (bocznica kolejowa w Dębskiej Woli w odległości 5 km) oraz Warszawa Katowice Kraków. Ponadto w odległości 120 km znajduje się port lotniczy Kraków-Balice, bliżej zaś lotnisko w Masłowie (30 km). W odległości 10 km, w miejscowości Dyminy znajduje się skład celny. Planowane międzynarodowe Lotnisko Kielce w miejscowości Obice w odległości 8 km. Dodatkową zachętą do nabycia oferowanego terenu jest zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres 3, 4 lub 5 lat uchwała Rady Gminy w Morawicy z dnia 9 grudnia 2005 r.

 

 

 

 


 

 

Folder promocyjny gruntu inwestycyjnego w Woli Morawickiej


Wersje językowe

PL EN DE IT SK CZ

Powered by Translate

Dziś jest piątek, 23.06.2017
Wschód 04:20
Zachód 20:56

Imieniny obchodzą
Wanda, Zenon, Albina

Do końca roku zostało: 192 dni
Dziś jest 174 dzień roku
Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h
Urząd Gminy w Morawicy
tel. +48 41 3114-691, fax +48 3114-690
e-mail: gmina@morawica.pl
facebook.com/gminamorawica
Nr konta: 50 84930004 0070 0200 0185 0001
Administrator strony: p.marcjan@morawica.pl   tel. 41 3114-691

Copyright (c) Oficjalna strona Gminy Morawica 2007-2012. Wszystkie prawa zastrzezone.
Projekt i wykonanie: Seenet
Strona stworzona ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego
"Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów
wiejskich 2004-2006", działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ Schemat II. unia