Newsletter:
Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.
A A A

Dotacja na wymianę pieca

Od 15 marca 2016 r. w gminie Morawica ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany pieca węglowego na ogrzewanie gazowe lub olejowe.

 

        Dotacja udzielana jest na podstawie uchwały Rady Gminy Morawica z dnia 22 lutego w sprawie przyjęcia zasad udzielania dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła w celu ograniczenia zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy Morawica. Wartość jednorazowej dotacji wynosi maksymalnie 3 tysiące złotych, jednak nie więcej niż 50 procent wartości całego zadania.
    Dofinansowaniu podlega realizacja przedsięwzięć związanych z wymianą źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych, w tym również instalacja nowego źródła ciepła w budynkach mieszkalnych nowo budowanych, położonych na terenie gminy Morawica.
       Dotacja może być przeznaczona na: zakup i montaż pieca centralnego ogrzewania zasilanego gazem lub olejem opałowym, budowę instalacji wewnętrznej w przypadku wymiany pieca centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na piec zasilany gazem lub olejem. Warto zaznaczyć, że dotacją objete są wyłącznie urządzenia i materiały fabrycznie nowe, zamontowane po raz pierwszy i posiadające co najmniej dwuletnią gwarancję. Dotacja na przedsięwzięcie realizowane na danej nieruchomości może być udzielona tylko raz.
        Aby otrzymać dofinansowanie należy: oszacować koszty zakupu pieca i jego wymiany, określić termin realizacji wymiany (nie później niż do końca października), złożyć wniosek, zawrzeć umowę z gminą Morawica, dokonać trwałej likwidacji dotychczasowego źródła ciepła, zakupić i zamontować piec/kocioł kwalifikujący się do dofinansowania, przedłożyć do rozliczenia dokumenty potwierdzające likwidację pieców/kotłów węglowych oraz zakup i montaż urządzeń grzewczych kwalifikujących się do dofinansowania zgodnie z warunkami określonymi w regulaminie, zapewnić Urzędowi Gminy wgląd w realizację zadania w każdej jego fazie oraz udostępnić wszelką dokumentację związaną z tym zadaniem. Prawidłowo wypełniony wniosek o rozliczenie dotacji wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć do Urzędu Gminy po wykonaniu zadania, jednak nie później niż do dnia 15 listopada 2016 roku.
         Regulamin przyznawania dotacji, wniosek, projekt umowy oraz wniosek o rozliczenie zadania dostępne są na stronie internetowej www.morawica.pl. Zadanie realizowane jest przez Referat Rolnictwa Gospodarki Gruntami i Geodezji. Informacje pod numerem telefonu: 41-311- 691 wewnętrzny 116.

 

UCHWAŁA


REGULAMIN

 

WNIOSEK


Wersje językowe

PL EN DE IT SK CZ

Powered by Translate

Dziś jest poniedziałek, 29.05.2017
Wschód 04:28
Zachód 20:39

Imieniny obchodzą
Magdalena, Bogumiła, Teodozja

Do końca roku zostało: 217 dni
Dziś jest 149 dzień roku
Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h
Urząd Gminy w Morawicy
tel. +48 41 3114-691, fax +48 3114-690
e-mail: gmina@morawica.pl
facebook.com/gminamorawica
Nr konta: 50 84930004 0070 0200 0185 0001
Administrator strony: p.marcjan@morawica.pl   tel. 41 3114-691

Copyright (c) Oficjalna strona Gminy Morawica 2007-2012. Wszystkie prawa zastrzezone.
Projekt i wykonanie: Seenet
Strona stworzona ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego
"Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów
wiejskich 2004-2006", działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ Schemat II. unia