Newsletter:
Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.
A A A

Lokalizacja gruntów

 

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu ofertę inwestycyjną Gmi­ny Morawica. Jej obecny kształt jest efektem wielu lat współpra­cy z inwestorami z Polski i zagranicy, z ponad stu spotkań, rozmów i ne­gocjacji. To także efekt działań, ja­kie gmina Morawica podejmowała i podejmuje wspól­nie z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie i Centrum Obsługi Inwestora w Kielcach. Są to kompleksowo przygotowane tereny, gotowe na przyjęcie inwestorów.

 

O wyjątkowości tej oferty decyduje kilka czynników. Po pierwsze - dobra lokalizacja gruntów. Oczywiście w pierwszej kolejności należy wymienić sąsiedztwo z miastem Kielce i przynależność do Kieleckiego Obszaru Metropolital­nego, ale także wartym podkreślenia jest fakt, ze w promie­niu 200 km od Morawicy (2 - 3 godziny jazdy samochodem) znajdują się największe polskie metropolie - Warszawa, Łódź, Kraków, Górny Śląsk i inne duże miasta wojewódzkie Lublin oraz Rzeszów. Położenie prezentowanych gruntów przy drogach krajowej lub wojewódzkiej powoduje, że ich dostępność komunikacyjna spełnia wymagania nawet dużych inwestorów. A przecież przygotowywane lub rozpoczęte są inwestycje drogowe, które sytuację tę jeszcze po­prawią (przebudowa dróg krajowych S7, 73 i 74 do standar­dów drogi czteropasmowej). Jeśli mowa o rozwoju komunikacji nie sposób nie wspomnieć też o Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kielce, którego budowę planuje się w Obicach położonych w południowej części gminy Morawica.

 

Po drugie - tereny te posiadają uregulowany stan prawny - Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego opraco­wany jest dla terenu całej gminy. Uregulowany jest także stan własnościowy - jedynym właścicielem jest gmina Morawica. Ułatwia to zdecydowanie procedurę zakupu wybranej działki. Na własny koszt dzielimy grunty na działki odpowiadające wielkością i położeniem wnioskom inwestorów.

 

Po trzecie - 80 ha naszych gruntów inwestycyjnych zo­stało objęte Specjalną Strefą Ekonomiczną. Dla nas oznacza to uznanie ze strony Ministerstwa Gospodarki dla sposobu przygotowania gruntów, a dla przedsiębiorców oznacza zwol­nienie z podatku dochodowego w wysokości do 70% poniesionych nakładów inwestycyjnych.

 

Przygotowanie naszych gruntów inwestycyjnych i jakość obsługi inwestora było w przeszłości wielokrotnie oceniane przez niezależne instytucje takie jak Krajowa Izba Gospodar­cza czy Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Możemy się poszczycić certyfikatami Grunt na medal 2005, 2007 i 2008 oraz Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwe­stycji 2005, 2006, 2007, 2008 i 2009. Co w konsekwencji zaowocowało tytułem Złota Lokalizacja Biznesu, przyznanym przez Krajową Izbę Gospodarczą. Największym dla nas uznaniem są jednak decyzje przedsiębiorców z Polski, Szwecji czy Francji, którzy swój kapitał ulokowali w naszej gminie. Cieszy nas, że ich firmy stale się rozwijają, inwestują, angażują się w ży­cie lokalnej społeczności. Ich zdanie stanowi dla nas zawsze najlepszą rekomendację.

 

 

 

- Teren inwestycyjny - Dębska Wola 38 ha - Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice"

 

-Teren inwestycyjny - Dębska Wola 21 ha

 

- Teren inwestycyjny - Wola Morawicka 3,8 ha

 

- Teren inwestycyjny - Wola Morawicka 2 ha

 

 

 Pobierz mapę z lokalizacją gruntów inwestycyjnych.

 

 

 

Wersje językowe

PL EN DE IT SK CZ

Powered by Translate

Dziś jest poniedziałek, 26.06.2017
Wschód 04:22
Zachód 20:56

Imieniny obchodzą
Jan, Paweł, Paulina

Do końca roku zostało: 189 dni
Dziś jest 177 dzień roku
Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h
Urząd Gminy w Morawicy
tel. +48 41 3114-691, fax +48 3114-690
e-mail: gmina@morawica.pl
facebook.com/gminamorawica
Nr konta: 50 84930004 0070 0200 0185 0001
Administrator strony: p.marcjan@morawica.pl   tel. 41 3114-691

Copyright (c) Oficjalna strona Gminy Morawica 2007-2012. Wszystkie prawa zastrzezone.
Projekt i wykonanie: Seenet
Strona stworzona ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego
"Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów
wiejskich 2004-2006", działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ Schemat II. unia