Newsletter:
Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.
A A A

Puchar Pochyłego Boiska

 

Przygotował Jacek Kubicki za lata 2004-2013

 

Dotychczasowi zwycięzcy Pucharu Pochyłego Boiska:

          rok                                edycja                               zwycięzca
2013 XX Jumar Kawczyn/Drochów
2012 XIX Chałupki
2011 XVIII Chałupki
2010 XVII Dyminy Granice
2009 XVI Czester Bilcza
2008 XV Chałupki
2007 XIV Orion Radomice
2006 XIII Bilcza
2005 XII Chałupki
2004 XI Chałupki
2003 X Chałupki
2002 IX Obice
2001 VIII Błyskawica Chałupki
2000 VII Dębska Wola
     
     

Poniżej opisy każdej z edycji...

 

2013

Kolejny sukces Jumaru 

                Zespół Jumaru Kawczyn/Drochów kontynuuje tegoroczne pasmo sukcesów. Do dwóch zwycięstw na początku roku w rozgrywkach halowych, wicemistrzostwie Gminnej Ligi Piłki Nożnej – dołożył zwycięstwo w jubileuszowej XX edycji Pucharu Pochyłego Boiska. Zawodnicy Jumaru dowodzeni przez kapitana Andrzeja Kasperka zaliczyli pierwszy sukces w dwudziestoletniej historii turnieju. Tym samym zapewnili sobie udział w kończącym sezon na trawie SuperPucharze Gminy Morawica. Z ostatnich trzynastu edycji aż siedem padło łupem gospodarzy. W tegorocznej edycji rozpoczętej tradycyjnie rozpoczętej w samo południe wzięły udział trzy zespoły uczestniczące w ostatniej edycji Gminnej Ligi Piłki Nożnej: Jumar Kawczyn/Drochów, T&J Wentylacje Brzeziny oraz ekipa gospodarzy z Chałupek. W ostatniej chwili zrezygnowali zawodnicy z Chmielowic. Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym 2 x25 minut.

                W pierwszym spotkaniu Jumar przegrywał do przerwy po trafieniu z rzutu wolnego Maciej Jędrychowskiego dla T&J. Po zmianie stron zawodnicy z Kawczyna szybko wyrównali, a następnie za sprawą dwóch trafień Damiana Wojdy wyszli na prowadzenie. Nie oddali go już do końca meczu- odnosząc cenne zwycięstwo. Drugi pojedynek zaczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy po golach Artura Bobowskiego i Jacka Polewczaka prowadzili już 2:0. Niestety jeszcze podczas pierwszej połowy mieli bardzo „drogocenny przestój”, w którym rywale z Brzezin strzeli trzy gole wychodząc na prowadzenie. Przed przerwą jeszcze podwyższyli wynik za sprawą Łukasza Podsiadło, który tym samym skompletował hat-trika. Po przerwie mecz był wyrównany obie ekipy strzeliły po jednym golu i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem T&J Wentylacje.

                Przed ostatnim spotkaniem, każda z drużyn miała szansę na zwycięstwo. Gospodarze musieli wygrać różnicą trzech goli, zawodnikom Jumaru wystarczał remis, a dla nie grających już T&J do zwycięstwa potrzebne było zwycięstwo gospodarzy różnica nie więcej niż dwoma golami. Początek spotkania zgodnie z oczekiwaniami gospodarzy, już w piątej minucie na prowadzenie wyprowadził ich Bobowski. Minutę później po strzale tego samego zawodnika- słupek uratował zawodników Jumaru od straty kolejnej bramki. Po początkowej nawałnicy gospodarzy do akcji przystąpili zawodnicy z Kawczyna. Indywidualna akcja Sylwestra Kubickiego jeszcze zakończyła się nie powodzeniem, ale chwilę później Mateusz Kwas doprowadził do remisu. W 17 minucie Kubicki zmarnował 100% sytuację, w ostatniej chwili jego strzał zablokował Wiesław Kozłowski. W samej końcówce goście ponownie przycisnęli, dwa strzały Patryka Nowak: najpierw broni bramkarz Piotr Polewczak, następnie  "broni" poprzeczka. Chwilę później Chałupki już nie miały tyle szczęścia, po składnej akcji i asyście Kubickiego bramkę na 2-1 zdobył Mateusz Musiał. Przed przerwą znakomitą sytuację na wyrównanie zmarnował Bobowski. W drugiej połowie kolejne próby gospodarzy kończyły się fiaskiem- z kolei goście wyprowadzali zabójcze kontry, na 3:1 podwyższył Wojda. Miejscowych stać było tylko na honorowego gola Dawida Piłata. I w ten sposób po raz pierwszy puchar trafił w ręce zawodników Jumaru Kawczyn/Drochów.

 

Wyniki:

Jumar- T&J Wentylacje                2:1 (0:1)

Damian Wojda x2 (1k.) dla Jumaru oraz Maciej Jędrychowski dla T&J.

Chałupki- T&J Wentylacje              3:5 (2:4)

Dla gospodarzy Artur Bobowski  x2 i Jacek Polewczak oraz Łukasz Podsiadło x3, Maciej Jędrychowski z k. i Michał Myca.

Chałupki- Jumar                              2:3 (1:2)

Artur Bobowski i Dawid Piłat dla Chałupek oraz Mateusz Kwas, Mateusz Musiał i Damian Wojda dla T&J.

 

                Oprócz zespołów wyróżniono także najlepszego zawodnika, został nim Patryk Nowak ze zwycięskiej drużyny, najlepszym bramkarzem uznano Mateusza Grynia z T&J Brzeziny.

 

Składy uczestników:

Chałupki: Piotr Polewczak- Wiesław Kozłowski, Jacek Zagniński, Artur Bobowski, Mateusz Kotarowski, Jacek Polewczak, Jarosław Wesołowski, Hubert Grudzień, Norbert Strójwąs oraz Rafał Dziewięcki, Kamil Grzybowski i Dawid Piłat.

Jumar Kawczyn/Drochów: Kamil Szastek – Mateusz Kubicki, Wojciech Szymański, Paweł Słoma, Mateusz Kwas, Sylwester Kubicki, Patryk Nowak, Mateusz Musiał, Damian Wojda oraz Mateusz Wojtyś, Sebastian Szałabski i Andrzej Kasperek.

T&J Wentylacje Brzeziny: Mateusz Gryń – Krzysztof Sołtys, Paweł Motyczyński, Radosław Grudzień, Michał Myca, Łukasz Podsiadło, Przemysław Malicki, Marcin Wieczorek, Damian Kozłowski oraz Łukasz Kubicki i Maciej Jędrychowski.

 

2012

Ponownie najlepsi

 

                Ponownym zwycięstwem zespołu gospodarzy zakończyła się XIX edycja Turnieju o Puchar Pochyłego Boiska. Chałupki obroniły tytuł z przed roku, zwyciężając po raz siódmy w tym stuleciu. W tegorocznej edycji udział wzięły cztery najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Drugie miejsce przypadło ESKA Okna Chmielowice, a trzecie dla T&J Brzeziny. Przed samym startem z turnieju wycofał się Orion Radomice z powodów kadrowych.

               W pierwszym spotkaniu mecz był bardzo wyrównany, ale tylko do przerwy. Dwa razy ESKA wychodziła na prowadzenie 1:0 i 2:1 za każdym razem wyrównywał zespól mistrza GLPN T&J Brzeziny. Dopiero, gdy ESKA grała z przewagą jednego zawodnika pokazała swoją przewagę. Do przerwy wygrywała 3:2 po rzucie karnym. Po zmieniane stron, na ta „lepszą-z górki” strzelili rywalom kolejne cztery gole stając się głównym faworytem do końcowego zwycięstwa. W drugim spotkaniu w wyrównanej pierwszej części padła tylko jedna bramka autorstwa Artura Bobowskiego, po przerwie wynik na 2:0 podwyższył Kamil Boroń. Zawodników z Chmielowic stać było tylko na honorowego gola Mateusza Kubickiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Chałupek, choć oba zespoły miały do końca meczu wiele sytuacji bramkowych. W ostatnim spotkaniu zespół z Brzezin, aby myśleć o końcowym triumfie musiał wygrać różnicą - aż 9 goli. A gospodarzom wystarczał remis. Piłkarze T&J szybko chcieli strzelić klika goli, lecz mimo dogodnych sytuacji do przerwy wykorzystali tylko jedną-autorstwa Jakuba Sołtysa. Po przerwie w ich szyki wkradła się nerwowość i cały plan legł w gruzach. Gospodarze szybko wykorzystali błędy rywali -aplikując im aż pięć goli. Trzy z nich najlepszego w turnieju Artura Bobowskiego. Tym wysokim zwycięstwem powtórzyli swoją wygraną z przed roku. Poniżej dokumentacja meczowa:

 

Wyniki:

T&J Brzeziny- ESKA Okna Chmielowice                 2:7 (2:3)

Bramki dla T&J Maciej Jędrychowski i Łukasz Kubicki oraz dla ESKI Grzegorz Porębski, Rafał Woliński, Sebastian Krzemiński, Dariusz Wojciechowski x3 i Tomasz Kaczor.

ESKA Okna Chmielowice- Chałupki                         1:2 (0:1)

Dla ESKI Mateusz Kubicki oraz Artur bobowski i Kamil Boroń dla gospodarzy.

Chałupki- T&J Brzeziny                                                5:1 (0:1)

Dla Chałupek Artur bobowski x3, Michał Smorenda i Jacek Zagniński oraz Jakub Sołtys dla T&J.

 

                 Udekorowano statuetki najlepszych zawodników zakończonego sezonu: korona króla strzelców powędrowała do dwóch zawodników Dariusza Wojciechowskiego (ESKA Okna ) i Kamila Boronia (Wola Morawicka) oraz najlepszego bramkarza Pawła Motyczyńskiego z ESKI Okna Chmielowice.  

 

Składy:

Chałupki: Piotr Polewczak- Wiesław Kozłowski, Rafał Dziewięcki, Kamil Grzybowski, Kamil Boroń, Norbert Strójwąs, Mateusz Kotarowski, Jacek Polewczak, Hubert Grudzień, Michał Smorenda i Artur Bobowski.

ESKA Okna Chmielowice: Paweł Motyczyński- Łukasz Wojciechowski, Dariusz Wojciechowski, Michał Wojciechowski, Adam Kaczor, Tomasz Kaczor, Przemysław Wojciechowski, Piotr Szymoniak, Sebastian Szymoniak, Sebastian Krzemiński, Rafał Woliński, Grzegorz Porębski, Kacper Kuta i Mateusz Kubicki.

T&J Brzeziny: Mateusz Gryń- Wojciech Król, Daniel Bedla, Mariusz Purgał, Jakub Sołtys, Krzysztof Sołtys, Mateusz Sołtys, Maciej Jędrychowski, Grzegorz Myca, Łukasz Kubicki i Damian Kozłowski.

2011

 Dominacja gospodarzy

                W ostatnim tygodniu września na boisku w Chałupkach odbyła się XVIII edycja Turnieju Pochyłego Boiska. Piąty raz w ostatnim dziesięcioleciu triumfowali gospodarze. W tegorocznej edycji udział wzięli zawodnicy Dymin Granic, Oriona Radomice, T&J Brzeziny i zespół gospodarzy. Wykluczone z turnieju zostały ekipy ESKI Okna Chmielowice i Czestera Bilcza (kara za poprzedni sezon GLPN). 

            W pierwszym półfinale spotkały się zespoły gospodarzy i Oriona Radomice. W pierwszej połowie dominowali zawodnicy z Radomic, ale nie potrafili wykorzystać nawet 100% sytuacji do zdobycia bramki. Druga połowa to zamiana ról, dominacja gospodarzy, którzy wykorzystali dwie spośród kliku dogodnych sytuacji. Piłkę w siatce Oriona umieścili Jacek Zagniński i Artur Bobowski. W drugim meczu półfinałowym Dyminy Granie po dramatycznym spotkaniu pokonali T&J Brzeziny w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był wyniki remisowy 1:1. Trzecie miejsce także po rzutach karnych zdobyła ekipa z Radomic wygrywając 4:3. W finale gospodarze z małymi problemami ograli zeszłorocznych triumfatorów Dyminy Granice 2:1. Zwycięskie bramki zdobywali Bobowski i Grzegorz Kozak, a honorową bramkę dla pokonanych zdobył Łukasz Kubicki.

 

Wyniki:

 Półfinały:

Chałupki- Orion Radomice                           2:0 (0:0)

Gole zdobywali Jacek Zagniński i Artur Bobowski.

T&J Brzeziny-Dyminy Granice                      1:1 (1:0) k. 2:3

Maciej Jędrychowski dla T&J oraz Arkadiusz Kułaga dla Dymin.

 O III miejsce:

T&J Brzeziny-Orion Radomice                     1:1 (0:1) k.3:4

Maciej Jędrychowski dla T&J oraz Łukasz Krąż dla Oriona.

 Finał:

Chałupki- Dyminy Granice                           2:1 (1:0)

Artur Bobowski i Grzegorz Kozak oraz Łukasz Kubicki dla Dymin Granic.

 

             Oprócz nagród za miejsca wręczono nagrodę „fair play” dla zespołu T&J Brzeziny oraz dla najlepszego bramkarza Pawła Motyczyńskiego (ESKA Okna Chmielowice) i najlepszego strzelca Adama Arendarskiego (Czester Bilcza).

  

         2010

Niespodziewany Triumfator

             Dyminy Granice takiego zwycięzcy Pucharu „Pochyłego Boiska" chyba nikt się przewidywał. Wszyscy liczyli na triumf będącego na fali mistrza ESKI Okna Chmielowice, ubiegłorocznego triumfatora Czestera Bilcza, czy zawsze groźnych gospodarzy. A tu po emocjonujących bojach wygrał „czarny koń" rozgrywek Dyminy Granice.

            Punktualnie o 12.00 po wylosowaniu par półfinałowych, przez organizatora z ramienia gminy Krzysztofa Kubickiego, rozpoczęły się rozgrywki. W pierwszym półfinale spotkały się ekipy debiutanta w rozgrywkach ESKI Okna Radomice oraz gospodarze Chałupki. Bardzo dużą przewagę w tym spotkaniu posiadała ekipa mistrza GLPN, ale nie potrafiła tego wykorzystać. Kilka idealnych sytuacji miał król strzelców GLPN Dariusz Wojciechowski, ale w bardzo dobrej formie był bramkarz gospodarzy Piotr Polewczak. I w regulaminowym czasie gry był remis. ESKA zwyciężyła dopiero po rzutach karnych. W drugim półfinale także dominował jeden zespół. Czester posiadał bardzo dużą przewagę, ale niestety nie miał pomysłu jak ją spożytkować- co dobitnie pokazała jedna z sytuacji podbramkowych, gdzie zawodnicy z Bilczy cztery razy w ciągu minuty strzelali na bramkę Dymin Granic. Niestety dla nich na drodze stawał albo bramkarz albo słupek bramkowy... Gości do zwycięstwa  poprowadzili Arkadiusz Kułaga i Paweł Wałdon. Honorowego gola dla Czestera zdobył Krzysztof Wójcik.

            W meczu o trzecie miejsce zdecydowanie dominowali zawodnicy Chałupek, którzy zasłużenie pokonali Czestera Bilcza 2:0 po bramkach Artura Bobowskiego i Jacka Zagnińskiego. Zwycięstwo gospodarzy mogłoby być jeszcze bardziej okazalsze, ale szwankowała skuteczność miejscowych zawodników. Mecz finałowy rozpoczął się bardzo dobrze dla ESKI Okna, która w siódmej minucie za sprawą dośrodkowania Łukasza Kowalskiego bramkę główką strzelił Dariusz Wojciechowski. Zaledwie pięć minut później wyrównał Łukasz Białek. Jeszcze przed przerwą ponowne prowadzenie zespołowi z Chmielowic zapewnił mocnym strzałem z za pola karnego Łukasz Wojciechowski. W drugiej połowie jedynego gola ponownie zdobył dla Dymin Granic Białek. Do rozstrzygnięcia zawodów potrzebne było zarządzenie przez sędziego serii rzutów karnych. Dopiero w ósmej serii na szczęście dla Dymin pomylił się Łukasz Kowalski zawodnik ESKI Okna i po raz pierwszy w historii puchar powędrował do najdalej na północ wysuniętej miejscowości naszej gminy, kierowanej przez Eryka Paprosa. Oba zespoły spotkają się ponownie pod koniec rundy jesiennej w meczu o Super Puchar Gminy Morawica.

           

Wyniki:

 Półfinały:

ESKA Okna Chmielowice- Chałupki                         0:0, k. 4:3

Czester Bilcza- Dyminy Granice                               1:2

Krzysztof Wójcik dla Czestera oraz Arkadiusz Kułaga i Paweł Wałdon dla Dymin Granic.

 Mecz o III miejsce:

Chałupki- Czester Bilcza                                           2:0

Bramki dla Chałupek zdobyli Jacek Zagniński i Artur Bobowski.

 Finał:

ESKA Okna Chmielowice- Dyminy Granice              2:2, k. 5:6

Bramki dla ESKI zdobyli Dariusz Wojciechowski i Łukasz Wojciechowski oraz Łukasz Białek dwie dla Dymin Granic.

 

Składy uczestników:

Dyminy Granice: Piotr Syska, Paweł Wałdon, Łukasz Kubicki, Łukasz Białek, Arkadiusz Kułaga, Hubert Białek, Piotr Porciński, Paweł Porciński, Mateusz Wach, Bartosz Mróz, Kamil Kwiecień, Adrian Simber, Lucjan Bakalarz oraz Eryk Papros.

ESKA Okna Chmielowice: Paweł Motyczyński, Tomasz Kaczor, Rafał Woliński, Arkadiusz Wojciechowski, Sebastian Szymoniak, Łukasz Wojciechowski, Sebastian Krzemiński, Łukasz Kowalski, Michał Wojciechowski, Dominik Łebek, Adrian Krzemiński, Dariusz Wojciechowski, Przemysław wojciechowski, Szymon Pierzak, Adam Kaczor, Karol Kaczor, Piotr Szymoniak oraz Robert Kaczor.

Chałupki: Piotr Polewczak, Grzegorz Kozak, Jacek Polewczak, Norbert Strójwąs, Jacek Zagniński, Michał Smorenda, Robert Szewczyk, Zbigniew Pietras, Michał Smorenda, Hubert Grudzień, Wiesław Kozłowski, Jarosław Wesołowski, Artur Bobowski, Mateusz Kotarowski i Krzysztof Pabian.

Czester Bilcza: Paweł Pakuła, Michał Arendarski, Adam Arendarski, Krzysztof Wójcik, Dominik Ślusarczyk, Dawid Fiuk, Wojciech Król, Robert Żmudziński, Michał Król, Artur Król i Jakub Król.

 2009

Czester zgarnia całą pulę

             Czester Bilcza aktualny Mistrz Gminnej Ligi Piłki Nożnej i świeżo upieczony zwycięzca Turnieju Czterech Gmin zdobył kolejne trofeum Puchar Pochyłego Boiska.

             W turnieju tradycyjnie uczestniczyły najlepsze ekipy z poprzedniego sezonu  1 ligi GLPN. W kolejności na podium: Czester Bilcza, Jedność Kawczyn/Drochów, Orion Radomice i gospodarz Chałupki. Turniej rozgrywano tradycyjnym systemem dwóch półfinałów i potem mecze o poszczególne miejsca.

             W pierwszym półfinale spotkały się ekipy Czester Bilcza i gospodarz. Dominacja drużyny z Bilczy była bardzo wyraźna czego efektem były dwie bramki Wojciecha Króla w pierwszej połowie. Po przerwie gospodarzy dobił Adam Arendarski. Miejscowych jedynie stać było na honorowego gola pod koniec spotkania w wykonaniu Michała Smorendy. W drugim spotkaniu półfinałowym Jedność Kawczyn/Drochów podejmowała Oriona Radomice. Spotkanie zakończyło się takim samym rezultatem jak pierwszy półfinał. W pierwszej połowie gole dla Jedność zdobyli Krzysztof Śnioch i Tomasz Kubicki. Po przerwie trzecią bramkę dołożył Marcin Dziewięcki. Honorowe trafienie dla Oriona zaliczył Jarosław Krąż.

            Bardzo wyrównane było spotkanie o III miejsce, gdzie gospodarze podejmowali piłkarzy z Radomic. O losach spotkania decydowały rzuty karne. W regulaminowym  czasie było 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobywali Artur Bobowski dwie i Michał Smorenda jedną- z kolei dal Oriona Piotr Buras dwie i Mateusz Sołtys jedną. W rzutach karnych lepszy okazał się Orion wygrywając 4:3. W spotkaniu finałowy grały ze sobą dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu. Zwyciężył Czester po trafieniach Kamila Stodulskiego i Krzysztofa Woźniaka. Obie ekipy ponownie spotkają się w Superpucharze Gminy Morawica pod koniec rundy jesiennej.

 

Wyniki:

 Półfinały:

Chałupki-Czester Bilcza                                     1:3

Miachał Smorenda dla gospodarzy oraz Wojciech Król x2 i Adam Arendarski dla Czestera.

Jedność Kawczyn/Drochów-Orion Radomice        3:1

Dla Jedności Krzysztof Śnioch, Tomasz Kubicki i Marcin Dziewiecki oraz Jarosław Krąż dla Oriona.

 O III miejsce:

Chałupki-Orion                                                         3:3, k. 3:4

Dla Chałupek Artur Bobowski x2 i Michał Smorenda oraz Piotr Buras x2 i Mateusz Sołtys dla Oriona.

 Finał:

Czester-Jedność                                                        2:0

Gole strzelali Kamil Stodulski i Krzysztof Woźniak.

 

Skład uczestników:

Czester: Paweł Pakuła- Michał Arendarski, Krzystof Wójcik, Zbigniew Nosek, Krzysztof Król, Grzegorz Siuda, Adam Arendarski, Dawid Fiuk, Kamil Stodulski, Wojciech Król, Dominik Ślusarczyk, Krzysztof Woźniak i Piotr Wawszczak.

Jedność: Damian Wojda- Tomasz Kopeć, Waldemar Kubicki, Kamil Wojda, Paweł Ślęzak, Łukasz Dziewięcki, Mateusz Wojtyś, Paweł Słoma, Rafał Słoma, Krzysztof Śnioch, Łukasz Stępień, Tomasz Kubicki, Marcin Dziewięcki, Marcin Dudek, Łukasz Ślęzak i Piotr Ślęzak.

Orion: Sławomir Kosmala- Łukasz Bedla, Daniel Bedla, Maciej Krąż, Sebastian Szot, Łukasz Krąż, Mateusz Sołtys, Piotr Buras, Daniel Tarka, Jarosław Krąż, Jacek Rozpara, Sylwester Cerazy i Artur Dąbrowski.

Chałupki: Piotr Polewczak- Robert Szewczyk, Wiesław Kozłowski, Zbigniew Pietras, Krzysztof Pabjan, Dawid Piłat, Michał Smorenda, Grzegorz Kozak, Rafał Dziewięcki i Artur Bobowski.

2008

Chałupki wygraly Pochyłe      

           XV jubileuszowy turniej o „Puchar Pochyłego Boiska" padł łupem gospodarzy imprezy, którzy po trzech latach wracają na tron. W poprzednich dwóch edycjach zajmowali ostatnie miejsca. Zwycięstwem gospodarze zapewnili sobie start w meczu o Superpuchar Gminy Morawica, w którym zmierzą się z Czesterem Bilcza na przełomie września  i października.

            W turnieju uczestniczyła czołowa trójka z poprzedniego sezonu Czester Bilcza, Dyminy Granice, Orion Radomice oraz gospodarz. Turniej rozgrywano tradycyjnym systemem, półfinały i mecze o miejsca. W pierwszym półfinale gospodarze podejmowali Oriona Radomice, w regulaminowym czasie był remis. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w nich zdecydowanie lepsi byli gospodarze, a to za sprawą bramkarza Michała Smorendy, który wybronił dwa rzuty karne. Drugi półfinał, w którym grały najlepsze drużyny poprzedniego sezonu także zanotowano remis. A w serii rzutów karnych dopiero 17 rzut karny został obroniony przez Pawła Pakułę bramkarza Czestera, formalności dopełnił Dominik Ślusarczyk zapewniając Bilczy finał.

            W meczach o III miejsce Orion zdecydowanie ograł Dyminy po m.in. hat-triku Piotra Burasa. W meczu finałowy do ostatnich minut był remis. Dopiero starzał Artura Bobowskiego zapewnił gospodarzom zasłużone zwycięstwo i odzyskanie tytułu. Już wkrótce na stadionie Moravii nastąpi rewanż w meczu o Superpuchar.

 

Wyniki:

 półfinały:

Chałupki- Orion Radomice                2:2 (1:1) k.4:2

Artur Bobowski 2 dla gospodarzy oraz Daniel Bedla i Daniel Tarka dla Oriona.

Czester Bilcza- Dyminy Granice        1:1 (0:0) k.9:8

Dla Czestera Grzegorz Siuda oraz Łukasz Kubicki dla Dymin.

 o III miejsce:

Orion Radomice- Dyminy Granice    5:2 (3:1)

Piotr Buras x3, Daniel Bedla i Daniel Tarka dla Oriona oraz Łukasz Kubicki x2 dla Dymin.

 finał:

Chałupki- Czester Bilcza                    2:1 (1:1)

Huber Grudzień i Artur Bobowski dla Chałupek oraz Rafał Młynarczyk dla Bilczy.

 

2007

Kolejne sukcesy Oriona Radomice

               Po mistrzostwie w Gminnej Lidze Piłki Nożnej drużyna „Oriona" Radomice nie zwalnia tempa, 19 sierpnia na boisku w Chałupkach wygrali XIV edycję Pucharu Pochyłego Boiska. Pozostawiając bez szans pozostałych uczestników rywalizacji Wole Morawicką i gospodarzy Chałupki. Już dawno tak źle nie szło gospodarzom zarówno w tym jak i w poprzednim sezonie zajęli ostatnie miejsca. A w poprzednich latach to oni dominowali w tych zawodach... niecodzienna sytuacja miała miejsce w drugim meczu gdzie pierwszy gol padł po rzucie sędziowskim - piłka miała być oddana a w konsekwencji zmyliła bramkarza i padł gol.

 

Wyniki:

Wola Morawicka- Chałupki                          4:0 (2:0)

Bramki dla Woli strzelali Mateusz Chlebowski x 3 i Łukasz Sobczyk.

 Radomice- Wola Morawicka                         4:0 (2:0)

Bramki dla Radomic strzelali Łukasz Bedla 2, Tomasz Gubała i Piotr Buras.

 Chałupki- Radomice                                      3:3 (3:1)

Dla Chałupek Dariusz Sałaj, Robert Szewczyk i Jacek Polewczak oraz Piotr Buras, Daniel Tarka i samobójcza Piotr Kaczor.

 

2006

Bilcza po raz pierwszy  

            Bilcza po raz pierwszy zwyciężyła w Pucharze Pochyłego Boiska. Turniej rozpoczął się od pierwszego półfinału, w którym się spotkały Radomice z Bilczą. Już na początku meczu prowadzenie dla ekipy z Radomic zdobył Daniel Bedla, prowadzenie nie trwało długo i tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Adam Arendarski. Podobny scenariusz miała druga część spotkania, w 26 minucie (mecze trwały 2x20 minut, a finał 2x25 minut) na 2:1 dla Radomic strzelił Łukasz Bedla. Od tego momentu przewaga należała do ekipy z Bilczy, która cały czas atakowała bramkę broniona przez Huberta Moskwę, i dopiero w 37 minucie ponownie Arendarski doprowadził do wyrównania. Gdy wszystko zmierzało do rzutów karnych, zwycięstwo ekipie z Bilczy zapewnił Grzegorz Siuda.

            W drugim meczu półfinałowym spotkały się ekipa gospodarzy z 3 drużyną GLPN Brzezinami I. Od początku spotkanie to było wyrównane. Pierwszego gola zdobył Michał Kubicki dla Brzezin I, prowadzenie nie trwało długo, i w 13 minucie wyrównał Zbigniew Pietras. Pomimo dalszych ataków obu zespołów, pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej połowie spotkanie miało podobny przebieg, obie drużyny atakowały bramki rywali, ale jedyną bramkę udało się strzelić tylko ekipie z Brzezin. Za sprawą Łukasza Kubickiego w 31 minucie, Brzeziny stały się drugim finalistą „Pochyłego".

            W meczu finałowym spotkały się drużyny, które wiedziały, że zagrają w meczu o Superpuchar Wójta Gminy Morawica. Pierwszy cios w tym spotkaniu zadała ekipa z Brzezin, która po fatalnym błędzie bramkarza z Bilczy zdobyła prowadzenie, a strzelcem gola był Marcin Pobocha. Pierwsza część zakończyła się remisem po zamieszaniu pod bramka Brzezin, gola wyrównującego dla Bilczy strzelił Dawid Fiuk. W drugiej połowie Dawid Zychowicz wyprowadził ponownie Brzeziny I na prowadzenie. Po tym golu ekipa z Bilczy bardzo chciała wyrównać, lecz wiele ataków było rozbijanych przez obronę zespołu z Brzezin. Dopiero po rzucie wolnym wyrównującego gola strzelił Adam Arendarski, który po paru minutach doprowadził Bilczę do zwycięstwa, zdobywając trzeciego gola. W spotkaniu o trzecią lokatę Radomice rozgromiły Chałupki aż 7:1. Nie lada wyczynem w tym spotkaniu popisał się Łukasz Bedla strzelając 5 goli, kolejne dwa dołożył Piotr Buras, honorowego gola dla gospodarzy zdobył Grzegorz Kozak.

             Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Adam Arendarski a najlepszym bramkarzem Damian Jaśkowski z Brzezin I.

 

Wyniki:

 Półfinały:

Radomice-Bilcza                               2:3 (1:1)

Dla Radomic strzelali Daniel Bedla i Łukasz Bedla, a dla zespołu z Bilczy Adam Arendarski dwie i Grzegorz Siuda.

Chałupki- Brzeziny I                         1:2 (1:1)

Zbigniew Pietras dla Chałupek, Michał Kubicki i Łukasz Kubicki strzelali dla Brzezin I.

 O III miejsce:

Chałupki-Radomice                          1:7 (0:2)

Chałupki: Grzegorz Kozak, Radomice: Łukasz Bedla 5 i Piotr Buras 2.

 Finał:

Bilcza-Brzeziny I                               3:2 (1:1)

Bilcza: Adam Arendarski 2 i Dawid Fiuk oraz Marcin Pobocha i Dawid Zychowicz dla Brzezin I.

 

Składy uczestników:

Bilcza: Michał Machnik- Jacek Kubicki, Michał Arendarski, Sławomir Homa, Tomasz Smelcerz, Augustyn Pycia, Paweł Pakuła, Jakub Kaczmarczyk, Grzegorz Siuda, Krzysztof Woźniak, Dawid Fiuk i Adam Arendarski.

Brzeziny I:Damian Jaśkowski- Piotr Czupryński, Hubert Woś, Łukasz Kołek, Marcin Kołek, Radosław Malicki, Przemysław Malicki, Daniel Tkacz, Michał Wojcieszyński, Krystian Król, Hubert Huk, Łukasz Kubicki, Michał Kubicki, Daniel Zychowicz, Karol Bielecki, Marcin Kanarek i Marcin Pobocha.

Chałupki: Michał Kaczor- Wiesław Kozłowski, Piotr Kaczor, Zbigniew Pietras, Jacek Polewczak, Jarosław Wesołowski, Arkadiusz Piwowarczyk, Grzegorz Kozak, Artur Bobowski, Michał Smorenda, Zbigniew Kozak, Hubert Grudzień i Kamil Rabiej.

Radomice: Hubert Moskwa- Wojciech Gubała, Artur Dąbrowski, Maciej Krąż, Filip Moskwa, Daniel Bedla, Sylwester Gubała, Zbigniew Gubała, Piotr Buras, Daniel Tarka, Łukasz Bedla i Jacek Rozpara.

 2004 i 2005

Gospodarze górą 

            W XI edycjii triumfowała podobnie jak przed rokiem ekipa gospodarzy. Z kolei w 2005 Turniej Pochyłego Boiska ma bardzo dużą tradycję, i przeważnie wygrywają go gospodarze, tak jak to było w tym roku. Bardzo słabo spisały się ekipy Brzezin II i Bilczy zajmując ostatnie miejsca. W finale Chałupki pokonały Zaborze 5:2, a w meczu o trzecie miejsce Bilcza ograła Brzeziny 3:0. W meczu o superpuchar zagrają Brzeziny II i Chałupki.

            2003

Turniej Pochyłego Boiska ma już 10 lat

            W niedzielę, 24 sierpnia rozegrany został kolejny finał Turnieju Pochyłego Boiska. Imprezę, która w tym roku obchodzi swój jubileusz, po raz kolejny wygrała ekipa Chałupek pokonując w finale Obice 2:1. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się zespoły z Brzezin, Obic, Dębskiej Woli i Chałupek, które wygrały wcześniejsze mecze eliminacyjne. W pierwszym meczu półfinałowym gospodarze bez większych kłopotów pokonali Dębską Wolę 3:1. Drugi półfinał był o wiele ciekawszy i bardziej wyrównany, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy z Obic i oni zostali drugim finalistą. W meczu o trzecie miejsce Brzeziny już w pierwszej minucie objęły prowadzenie. Sędzia Stanisław Kubicki podyktował problematyczny rzut karny za rzekomy faul bramkarza i było 1:0. W pierwszej połowie grając z górki i z wiatrem Brzeziny posiadały dużą przewagę w polu, co udokumentowali zdobyciem drugiej bramki. Po zmianie stron mecz się wyrównał, cały czas Brzeziny kontrolowały jednak sytuację. Im bliżej było końca meczu tym groźniejsze były ataki Dębskiej Woli, ale wszystko na co było ich stać w tym meczu to strzelenie honorowego gola.

            Mecz finałowy był ciekawym widowiskiem. Rozgrywany w szybkim tempie obfitował w wiele sytuacji pod jedną i drugą bramką. Pierwszego gola po ładnej, zespołowej akcji strzelił dla Chałupek Jacek Polewczak. W tym okresie gry Chałupki osiągnęły sporą przewagę, co udokumentowali strzeleniem drugiej bramki. Była naprawdę bardzo ładna. Głową rozegrało ją trzech zawodników gospodarzy a tym, który skierował ją do bramki był Arkadiusz Piwowarczyk. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, gdyż kilka minut później błąd obrońców wykorzystał Artur Kasprzycki i zdobył kontaktowego gola. Po przerwie Obice zaatakowały jeszcze odważniej, ale dobrze poukładana obrona Chałupek nie dopuszczała do zagrożenia pod własną bramką. Mimo usilnych starań z jednej i drugiej strony wynik już do końca nie uległ zmianie i gospodarze mogli się cieszyć z kolejnego triumfu.

            Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Arkadiusza Piwowarczyka, najlepszym bramkarzem został Marek Kozak z Obic. Ponadto nagrodę specjalną za grę Fair Play we wszystkich turniejach otrzymał Wiesław Kozłowski z Chałupek.

            Opracował Seweryn Banasik

2002

Obice tryumfują

            W ostatnią niedzielę wakacji tradycyjnie już na boisku w Chałupkach odbył się turniej piłkarski o Puchar Pochyłego Boiska. Przystąpiły do niego cztery zespoły z Woli Morawickiej, Morawicy, Obic oraz gospodarze -zdobywca pucharu z przed roku. W pierwszym meczu spotkały się Morawica z Chałupkami. Gładko wygrali gospodarze 6:1 po golach Jarosława Wesołowskiego, Zbigniewa Kozaka, i po dwóch bramkach Tomasza Piwowarczyka i Grzegorza Kozaka. Honorową bramkę dla Morawicy zdobył Łukasz Nowak. Drugą parę tworzyły Wola Morawicka i Obice. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, lepsi okazali się jednak piłkarze z Obic wygrywając 3:2 po bramkach Marcina Nowaka, Mariusza Wesołowskiego i Łukasza Lulkowskiego. Dla Woli Morawickiej dwa gole strzelił Daniel Piecyk.

            W meczu o 3 miejsce spotkały się Morawica i Wola Morawicka. Mimo wielu akcji z obu stron mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Aby go rozstrzygnąć, sędzia zadecydował rzuty karne, w których lepsi (4:3) okazali się piłkarze z Morawicy. Rzuty karne musiały też rozstrzygać o zwycięstwie w meczu finałowym, który w normalnym czasie zakończył się wynikiem 1:1, choć przewagę, szczególnie w drugiej połowie, miał zespół z Obic, ale nie potrafił strzelić zwycięskiej bramki. Zaczęły się emocje i nerwy, które zakończyły się dopiero w drugiej serii rzutów karnych, kiedy to strzał zawodnika z Chałupek obronił bramkarz  z Obic, które zwyciężyły ostatecznie 5:4. Jakaż była radość zespołu z Obic, gdy kapitan Mariusz Kozera z rąk wójta Mariana Burasa otrzymał puchar Pochyłego Boiska.

Opracował Seweryn Banasik.

 

2001

Puchar Pochyłego Boiska w Chałupkach w roku 2001 

            Tradycyjnie co roku z końcem sierpnia na płycie boiska w Chałupkach jest organizowany turniej piłki nożnej o Puchar Pochyłego Boiska. Tak i też było w tym roku, w słoneczną niedzielę 26 sierpnia. Już po raz ósmy do rywalizacji o niego przystąpiły w wyniku wcześniejszych eliminacji, cztery najlepsze drużyny z gminy Morawica: Dębska Wola- obrońca zeszłorocznego tytułu, Wola Morawicka, Chałupki i Bilcza.

            Po przeprowadzeniu losowania pomiędzy kapitanami drużyn, układ rozgrywanych meczy turnieju był następujący-eliminacje: LZS „Błyskawica" Chałupki-LZS Wola Morawicka i LZS Dębska Wola- LZS Bilcza. Głównym arbitrem turnieju był Stanisław Kubicki z Bilczy, zaś pomocniczym Grzegorz Świt też z Bilczy. Mecze eliminacyjne były rozgrywane w systemie pucharowym 2x30 minut. W pierwszym meczu eliminacyjnym „Błyskawica" Chałupki zdeklasowała zespół z Woli Morawickiej pokonując go 7:0. O tak wysokiej wygranej zadecydowała szybka i skuteczna gra linii ofensywnych. Słowa uznania należą się także dla rozsądnie grających obrońców „Błyskawicy" i pewnych asyst bramkarza. Młoda wiekowo drużyna z Woli Morawickiej nie zagrała na najwyższym sowim poziomie, popełniając wiele szkolnych bledów, za co srogo zapłaciła. W drugim meczu eliminacyjnym LZS Dębska Wola rozgromiła LZS Bilcza aż 6:0. Chociaż zespół z Bilczy po cichu liczył na zdobycie Pucharu, to jednak musiał uznać wyższość kolegów z Dębskiej Woli, którzy lepiej konstruowali akcje i przeważali w środkowej części boiska. Najbardziej z drużyny z Dębskiej Woli wyróżniali się napastnicy, którzy techniką i szybkością przeważali nad zawodnikami z Bilczy.

            Zatem do finału po grach eliminacyjnych awansowała drużyna z Chałupek i Dębskiej Woli. Mecz finałowy jak przystało na rangę zawodów stał na wysokim poziomie. Dwie obecnie najlepsze drużyny w naszej gminie LZS Dębska Wola - obrońca zeszłorocznego tytułu i LZS „Błyskawica" Chałupki zwycięzca Ligi w sezonie 2000/2001 stworzyły ładne sportowe widowisko, w którym nie zabrakło goli, uporu w walce  oraz składnych akcji. A kibice obu drużyn głośno ale kulturalnie dopingowali swoim piłkarzom. Pierwsza połowa nie przyniosła jasnych rozstrzygnięć. Wynik 1:1 potwierdził rozsądną, twardą grę obu zespołów. Druga połowa należała jednak do drużyny „Błyskawicy", która zagrała szybko, dokładniej, lepiej zorganizowała grę w środkowej części boiska i lepiej była przygotowana kondycyjnie. To wszystko zaowocowało, tym że „Błyskawica" pokonała zespół z Dębskiej Woli wynikiem 6:2, i tym samym zdobyła Puchar „Pochyłego Boiska". Po końcowym gwizdku sędziego na płycie boiska zapanowała euforia szczęścia wśród zawodników i kibiców zwycięskiej drużyny

            LZS „Błyskawica" Chałupki zasłużenie w tym roku wywalczyła Puchar „Pochyłego Boiska", prezentując dobre wyszkolenie techniczne i kondycyjne w rozgrywanych meczach. Zdobyty po raz trzeci przez nich puchar, pozostanie u nich już na stałe. Drużyna z Chałupek jest od kilkunastu lat jedną z najlepszych drużyn w gminie Morawica, to ona nieprzerwanie uczestniczy w rozgrywkach Ligi Gminnej, Pucharze „Pochyłego Boiska", plasując się w ścisłej czołówce. Zaawansowany już wiekowo zespół z Chałupek potrafi się jeszcze zorganizować i przygotować przez serie meczy kontrolnych, treningi na hali do ważnych zawodów piłkarskich, czego dowodem są jego czołowe miejsca oraz fakt nie przegrania kolejnych 11 meczy.

Opracował Łukasz Piwowarczyk.

2000 

Puchar „Pochyłego Boiska" dla drużyny piłkarskiej z Dębskiej Woli 

            W dniu 20 sierpnia na boisku w Chałupkach odbył się turniej piłkarski o przechodni puchar „Pochyłego Boiska". Udział w nim brało cztery drużyny wyłonione drogą eliminacji. Losowanie zadecydowało, iż w grupie A znalazły się drużyny z Woli Morawickiej i Bilczy, zaś w grupie B reprezentacje Brzezin i Dębskiej Woli. Mecze odbywały się systemem pucharowym, tzn. iż zwycięzcy grup grali o I miejsce, zaś przegrani o III miejsce.

            Inauguracyjny mecz rozegrały drużyny Bilczy i Woli Morawickiej. Od pierwszych minut spotaknia na boisku dominowała Bilcza. Strzelcem pierwszej bramki okazała się Jan Socha. Wynik meczu podwyższył Marcin Socha. Po raz kolejny piłka lądowała w bramce drużyny z Woli Morawickiej za sprawą Jana Sochy oraz Seweryna Banasika. W drugiej połowie Wola Morawicka przełamała na chwilę dominację drużyny przeciwnej. W 55 minucie meczu honorowego, jak się później okazało, „gola" strzelił Tomasz Baran. Strzelcami bramek dla reprezentacji Bilczy byli jeszcze: dwukrotnie Marcin Socha oraz Marek Białek. Ostatecznie pierwszy w turnieju mecz zakończył się rezultatem 7:1 dla Bilczy.

            W drugim meczu doszło do niespodzianki, gdyż druzyna Brzezin uważana za faworyta turnieju zremisowała w noramlnym czasie 2:2. Strzelcem dwóch bramek dla zespołu Brzezin był Grzegorz Zegadło, zaś dla druzyny z Dębskiej Woli Marcin Dziewięcki oraz Andrzej Piłat. Rozstrzygnięcie spotkania zapadło dopiero podczas rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się piłkarze z Dębskiej Woli wygrywając w „karnych" 4:2.

            Mecz o III miejsce pomiędzy drużynami z Woli Morawickiej i Brzezin nie został rozegrany. Ci ostatni, po niesportowym zachowaniu, opuścili boisko w Chałupkach. Sędzia Turnieju Stanisław Kubicki odgwizdał zwyciestwo przez walkower 3:0 dla Woli Morawickiej.

W finale spotkali się reprezentanci Dębskiej Woli i Bilczy. Niżej podajemy skład obu drużyn:

Bilcza: Marek Białek, Witold Gola, Tadeusz Gola, Grzegorz Gwóźdź, Jerzy Gwóźdź, Janusz Węgrzyn, Janusz Woźniak, Seweryn Banasik, Krystian Kruk, Jan Socha i Marcin Socha.

Dębska Wola: Paweł Kubicki, Leszek Konopka, Józef Paluch, Andrzej Kasperek, Andrzej Piłat, Marcin Dziewięcki, Sylwester Kubicki, Zbigniew Piwowarski i Michał Dziewięcki.

            W meczu finałowym dominowała drużyna z Dębskiej Woli. Zawodnikom z Bilczy wyraźnie brakowało skuteczności. Turniej rozgrywano w trudnych warunkach, upał szczególnie dawał się we znaki. Trudy spotkania lepiej znieśli reprezentanci z Dębskiej Woli wygrywając spotkanie 2:1. Strzelcami bramek dla zwycięskiej drużyny byli: Sylwester Kubicki oraz Andrzej Piłat, dal Bilczy zaś Marek Białek.

Opracowała Agnieszka Świt.

 Materiały z wcześniejszych VI edycji niestety się nie zachowały


Wersje językowe

PL EN DE IT SK CZ

Powered by Translate

Dziś jest czwartek, 22.06.2017
Wschód 04:20
Zachód 20:56

Imieniny obchodzą
Paulina, Tomasz, Flawiusz

Do końca roku zostało: 193 dni
Dziś jest 173 dzień roku
Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h
Urząd Gminy w Morawicy
tel. +48 41 3114-691, fax +48 3114-690
e-mail: gmina@morawica.pl
facebook.com/gminamorawica
Nr konta: 50 84930004 0070 0200 0185 0001
Administrator strony: p.marcjan@morawica.pl   tel. 41 3114-691

Copyright (c) Oficjalna strona Gminy Morawica 2007-2012. Wszystkie prawa zastrzezone.
Projekt i wykonanie: Seenet
Strona stworzona ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego
"Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów
wiejskich 2004-2006", działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ Schemat II. unia