Newsletter:
Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.
A A A

Towarzystwo Ekorozwoju Radomic

Towarzystwo Ekorozwoju Radomic powstało w maju 2001 roku w celu prowadzenia Szkoły Podstawowej w Radomicach. Jest to stowarzyszenie, które  liczy 21 osób – mieszkańców Radomic I i II Zarząd Towarzystwa to:

Prezes: Robert Lachowski

Zastępca prezesa: Zofia Papros

Członkowie zarządu:  Marzanna Rozpara, Ryszard Moskwa

Główne cele stowarzyszenia:

1.  Współudział w prowadzeniu Szkoły Podstawowej w Radomicach, która funkcjonuje w oparciu o program „Mała Szkoła”

2.   Wspieranie działań i dbałość o ochronę środowiska.

3.   Inicjowanie i wspieranie działań mających na celu wszechstronny rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy wsi Radomice w gminie Morawica.

 

Towarzystwo Ekorozwoju Radomic prowadzi:

1. Szkołę Podstawową. Szkoła działa w oparciu o program „Mała Szkoła” , posiada klasy od „0” do III. Nauczyciele uczący w szkole to:

Teresa Rozpara – dyrektor szkoły i kształcenie zintegrowane

Bożena Moskwa – kształcenie zintegrowane i informatyka

Teresa Kamińska – religia

Edyta Jamioł – język angielski

W szkole działa Samorządzik Uczniowski, Drużyna zuchowa „Leśne Ekoskrzaty”, kółko informatyczne i  artystyczne. Organizowane są liczne imprezy, akademie i uroczystości. Uczniowie wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze, na basen, do kina i teatrzyku. Raz w roku organizowany jest tygodniowy wyjazd na „Zieloną szkołę”. Szkoła bierze udział w wielu konkursach na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Zajmuje wysokie miejsca i otrzymuje wiele nagród      m.in. trzykrotnie zajęliśmy I miejsce w Gminnym konkursie ekologicznym, zdobywając nagrodę główną komputery,  trzykrotnie uczniowie klasy „0” zdobyli Puchar Wójta Gminy  w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, II miejsce w konkursie ekologicznym w Starostwie Powiatowym, I miejsce w konkursie plastycznym w Warszawie na temat „Różni a jednak tacy sami” i inne.

 

2. Świetlicę Środowiskową dla dzieci i młodzieży z Radomic. Świetlica czynna jest trzy razy w tygodniu /poniedziałek, środa  i piątek/ od 1700 do 1900 . Pracują w niej: Teresa Rozpara i  Bożena Moskwa.  Na świetlicy młodzież ma udostępnioną pracownię komputerową z dostępem do Internetu, salę do ćwiczeń, stół tenisowy, piłkarzyki, sprzęt sportowy i RTV do organizacji dyskotek. Odbywa się tam wiele ciekawych zajęć. Młodzież uczęszczająca na te zajęcia korzysta z biblioteki szkolnej i otrzymuje pomoc przy odrabianiu prac domowych. W ramach zajęć świetlicowych organizowany  jest atrakcyjny wypoczynek w czasie ferii i wakacji. W ramach posiadanych środków finansowych w wolne soboty organizowane są wyjazdy do kina i na basen.

 

3. Zaoczne Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Liceum rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2003 roku. Zajęcia w tym liceum odbywają się w co drugą sobotę i w niedzielę. Do liceum uczęszczają dorośli mieszkańcy gminy Morawica i gmin ościennych, którzy chcą podnieść swoje wykształcenie. W liceum pracują dyrektorzy i nauczyciele z innych szkół, w większości są to nauczyciele dyplomowani. W liceum słuchacze oprócz przedmiotów ogólnokształcących uczą się również języka angielskiego i technologii informacyjnej. Organizowane są wyjazdy do teatru, do kina i wycieczki do historycznych miejsc naszego kraju. Nasi słuchacze kończąc szkołę zdobywają średnie wykształcenie. Dla chętnych organizowana jest matura.

 

4. Ośrodek Edukacji Przedszkolnej. Ośrodek powstał w wyniku porozumienia stowarzyszenia z fundacją „Elementarz”. W szkole w Radomicach  działa od 1 kwietnia 2007 roku.  Do przedszkola tego uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które w przyszłości będą kontynuować naukę w tej szkole W przedszkolu zatrudniona jest Anna Kubicka. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach od 1000 do 1330. Dodatkowo co drugi tydzień są zajęcia z logopedą i raz na kwartał  z psychologiem. Fundacja „Elementarz” wyposażyła salę i szatnię dla dzieci, finansuje drugie śniadania i wycieczki. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z pobytem dziecka w przedszkolu.Przedszkolaki też jeżdżą na wycieczki .

 

Towarzystwo Ekorozwoju Radomic współpracuje z Federacją Inicjatyw Oświatowych w Warszawie i dzięki tej współpracy nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu dla nauczycieli małych szkół i przedszkoli w Holandii gdzie zdobyli duże doświadczenie do pracy.

 

Towarzystwo Ekorozwoju Radomic dba również o mieszkańców swojej miejscowości. Z pomocą ARiMR kilkakrotnie organizowało kursy podstawowej obsługi komputera dla ludności z Radomic. Rok rocznie pamięta o samotnych, starszych i przyjaznych szkole ludziach organizując dla nich wieczór wigilijny. Do dyspozycji mieszkańców udostępniony jest sprzęt komputerowy z internetem, biblioteka, sprzęt sportowy i sala, w której można organizować różne spotkania, wieczorki i zebrania. 

Wersje językowe

PL EN DE IT SK CZ

Powered by Translate

Dziś jest poniedziałek, 26.06.2017
Wschód 04:22
Zachód 20:56

Imieniny obchodzą
Jan, Paweł, Paulina

Do końca roku zostało: 189 dni
Dziś jest 177 dzień roku
Temp.: °C
Ciśn.: hPa
Wiatr: km/h
Urząd Gminy w Morawicy
tel. +48 41 3114-691, fax +48 3114-690
e-mail: gmina@morawica.pl
facebook.com/gminamorawica
Nr konta: 50 84930004 0070 0200 0185 0001
Administrator strony: p.marcjan@morawica.pl   tel. 41 3114-691

Copyright (c) Oficjalna strona Gminy Morawica 2007-2012. Wszystkie prawa zastrzezone.
Projekt i wykonanie: Seenet
Strona stworzona ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego
"Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów
wiejskich 2004-2006", działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ Schemat II. unia